Pčolinský: Žilinka vyhral, lebo bol najlepší. Podľa Blahu je to prehra Matoviča

06.12.2020, 13:36 Ne

Peter Pčolinský. Foto: Jakub Kotian/TASR

Koalícia nespolupracovala s opozíciou na podpore Maroša Žilinku pri voľbe generálneho prokurátora SR. „Vyhral, pretože bol najlepší a jeho dlhoročne preukazované kvality a schopnosť zmeniť prokuratúru si, myslím, uvedomili aj v opozícii,“ uviedol predseda poslaneckého klubu Sme rodina v Národnej rade SR a podpredseda koaličného hnutia Peter Pčolinský v nedeľnej diskusii RTVS O 5 minút 12.

Reagoval tak na silný mandát, ktorý dostal Žilinka prostredníctvom hlasov koaličného i opozičného tábora.

Eštok: Bojoval proti mafii

S tým, že Žilinka presvedčil svojimi profesijnými i ľudskými kvalitami súhlasí aj nezaradený poslanec NR SR a člen mimoparlamentného Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok. „To, ako bojoval proti mafii, už to bolo silným mementom, že vie byť dobrým generálnym prokurátorom a nesklame dôveru,“ dodal Šutaj Eštok.

Poslanec Alojz Baránik (SaS), ktorý na rozdiel od väčšiny poslaneckého klubu vládnej SaS za Žilinku nehlasoval, okomentoval voľbu nového generálneho prokurátora vo vnútri liberálov tým, že „u pána Žilinku boli niektoré otázky, väčšinu uspokojilo to, ako ich zodpovedal“. Priznal, že ho vyrušili niektoré Žilinkove kontakty z minulosti. Napriek tomu verí, že obstojí na čele prokuratúry.

Blaha: Prehra Matoviča

Podpredseda opozičného Smeru-SD Ľuboš Blaha vníma zvolenie Žilinku za prehru predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO). Zopakoval názor strany Smer-SD, že prostredníctvom svojho favorizovaného kandidáta, sudcu Juraja Klimenta, sa Matovič pokúšal ovládnuť a spolitizovať prokuratúru. Od Žilinku preto očakáva, že sa bude venovať i podnetom, týkajúcich sa takýchto rizík.

(TASR)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články
„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

Po tom, čo šéf Kremľa Vladimir Putin spustil čiastočnú mobilizáciu, objavili sa na internete vtipné videá s opitými odvedencami, ale aj správy o nedostatočnom výcviku mužov. Zaznievali slová ako fiasko či fraška. Český bezpečnostný expert Jan Ludvík však varuje, aby sme neboli ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande.