Milana Krajniaka údajne odpočúvali

14.12.2020, 18:39 Po

Milan Krajniak. Ilustračné foto: Pavel Neubauer/TASR

K odpočúvaniu malo prísť, keď bol Krajniak v opozícii. Bolo motivované politicky. Odpočúvanie kaviarne Milana Krajniaka mal pre Bödöra a Gašpara zabezpečiť Ľudovít Makó, resp. úrad, ktorý riadil.

Štátne orgány boli podľa výpovedí Ľudovíta Makóa počas uplynulého volebného obdobia zneužívané na politické ciele, vyplýva to z údajnej výpovede, na ktorú sa odvoláva Denník N.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak mal v kaviarni, ktorú v minulosti prevádzkoval, namontované dve odpočúvacie zariadenia. Denník sa pritom odvoláva na výpoveď Ľudovíta Makóa, bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy.

Makó mal podľa denníka v novembri vo výpovedi povedať, že toto sledovanie malo sledovať otvorene politické ciele:

„Čo sa týka Borisa Kollára, tak v rámci eliminovania jeho politických krokov a ambícií sme zabezpečili odpočúvanie priestoru kaviarne v Starom Meste niekde pri Kozej ulici (pod stolom, v stene, presnejšie to uviesť neviem, stretávali sa pri konkrétnom stole, a tak bolo inštalované zariadenie najskôr len pri tomto stole a keď sa presúvali, tak boli záznamy aj z ďalšieho zariadenia umiestneného v stene, ktoré bolo silnejšie).“

Milan Krajniak vlastní v tejto lokalite kaviareň, ktorá už dlhší čas nefunguje ako kaviareň otvorená pre verejnosť, ale ako uzavretý klub. Je to zhruba odvtedy, čo sa strana Sme rodina dostala do parlamentu, takže odpočúvanie malo otvorene politický zámer. V kaviarni sa vtedy opozičný poslanec Krajniak stretával so svojimi spolupracovníkmi a známymi, s okruhom ľudí, ako Daniel Lipšic, Peter Pčolinský, rodinní príbuzní a stranícki kolegovia. Krajniak sa tu stretával aj s niektorými novinármi, predtým sa tu konali stretnutia, ktoré súviseli so zakladaním strany Sme rodina.

Makó mal tiež vypovedať, že získané odposluchy odovzdávali policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi a oligarchovi Norbertovi Bödörovi:

„Na základe týchto výstupov, ktoré boli odovzdávané mnou alebo Petrom Slobodom Tiborovi a Norovi, chceli politicky eliminovať Borisa Kollára a jeho stranu, nakoľko odoberala značné množstvo voličov strany Smer-SD,“ mal vypovedať podľa novín Makó.

Minister Krajniak aj poslanec Pčolinský neuvažujú kvôli zverejneným informáciám podávať žaloby, očakávajú, že nelegálne odpočúvanie už vyšetruje polícia.

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články