Jedni posudzujú pandémiu podľa počtu chorých, iní podľa zavretých barov, píše Matovič

Igor Matovič. Foto: Martin Baumann/TASR

Podľa premiéra Igora Matoviča triedi pandémia ľudí do tried. Niektorí vidia pandémiu skrz ľudí, chorých či mŕtvych, a iní skrz počet zatvorených barov. Nadviazal tak zrejme na pokračujúci konflikt medzi ním a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom.

Spor predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) pokračuje. Po včerajšom emocionálnom vystúpení v rádiu Expres zo strany premiéra padali na adresu predsedu SaS tvrdé slová o tom, že je idiot a mal by podať demisiu.  

Šéf rezortu hospodárstva na Matoviča vzápätí reagoval prostredníctvom hovorkyne, ktorá podotkla, že „strana SaS neprišla do vlády vyplakávať, ale tvrdo pracovať, aby presadila čo najviac zo svojho programu. Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča.“

Igor Matovič po niekoľkých hodinách zverejnil na sociálnej sieti krátky príspevok. „Aj pandémia nás do skupín triedi. Jedni posudzujeme pandémiu podľa počtu chorých a mŕtvych … a druhí podľa počtu zavretých barov. Prvým sa druhí javia ako cynickí a neľudskí sociopati… a druhí prvých považujú za hlúpučké a trápnučké citlivky,“ píše premiér.

Následne dodáva, že život je o prioritách, ktoré si môže každý slobodne vybrať sám, odkazujúc zrejme na svojho koaličného kolegu, ktorý kritizoval Matoviča za jeho emocionálne prejavy.

Do médií medzitým prenikla správa, že u predsedu NR SR Borisa Kollára mala prebehnúť tajná koaličná rada. Richarda Sulíka však na ňu údajne nepozvali. O stretnutí informoval Nový Čas.

Podľa portálu na stretnutie vo štvrtok večer prišiel premiér Igor Matovič, predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová a poslankyňa zo Sme rodina Petra Krištúfková.

Ďalšie články od Juraj Orolín
Ďalšie články
„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

Po tom, čo šéf Kremľa Vladimir Putin spustil čiastočnú mobilizáciu, objavili sa na internete vtipné videá s opitými odvedencami, ale aj správy o nedostatočnom výcviku mužov. Zaznievali slová ako fiasko či fraška. Český bezpečnostný expert Jan Ludvík však varuje, aby sme neboli ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande.