40,2% veriacich hovorí, že viera im pomáha rozlíšiť dobro a zlo

Ladislav Záborský: Chrám, foto archív.

Najskôr sme respondentov telefonického prieskumu rozdelili do dvoch skupín. Pýtali sme sa, či sú veriaci – 72,1 percenta z nich odpovedalo, že sa cíti byť veriacimi. Tým sme potom ponúkli sériu tvrdení, o ktorých sme na tomto mieste písali uplynulé dni. Vrátane možnosti, kde 40,2 percenta z veriacich súhlasilo s tvrdením, že viera im pomáha rozlíšiť dobro a zlo.

Prieskum verejnej mienky pre Štandard realizovala spoločnosť CreditCall pod svojou obchodnou značkou Wake Up. Uskutočnil sa telefonicky v dňoch od 17. do 21. decembra tohto roku na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov. Ak vás zaujíma metodika prieskumov, prečítajte si rozhovor s Jurajom Baloghom z CreditCall.

Ďalšie články od Jaroslav Daniška
Ďalšie články
„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

„Veci sa menia a napravujú.“ Pri mobilizácii Rusov nebuďme ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande, varuje analytik

Po tom, čo šéf Kremľa Vladimir Putin spustil čiastočnú mobilizáciu, objavili sa na internete vtipné videá s opitými odvedencami, ale aj správy o nedostatočnom výcviku mužov. Zaznievali slová ako fiasko či fraška. Český bezpečnostný expert Jan Ludvík však varuje, aby sme neboli ako Putin, ktorý uveril vlastnej propagande.