7 dní v kocke: Liberáli nechcú len pád Matoviča. Chcú prevrat

Foto: predseda vlády SR Eduard Heger/FB 281335208_560176729005716_425612441974342789_n

7 dní v kocke: Liberáli nechcú len pád Matoviča. Chcú prevrat

Foto: predseda vlády SR Eduard Heger/FB

V rubrike 7 dní v kocke bude Dag Daniš pravidelne komentovať štyri hlavné témy týždňa.

1. Ťah Hegerom

Trhanie koaličnej dohody, ktoré predvádza Sulík, vyzerá na prvý pohľad ako osobný spor. Riešiť sa (vraj) dá odchodom Matoviča z vlády. Zdanie však klame. Sulíkova hra je vyššia.

A frontová línia je v skutočnosti širšia, ako vyzerá. Na jednej strane stoja Obyčajní a ich spojenec Sme rodina. Dve strany s konzervatívnym zázemím, s ktorými sa pred voľbami 2020 veľmi nerátalo. Jadrom novej vlády mali byť predsa progresívci s Kiskom.

Na druhej strane konfliktu nestojí len Sulík a SaS. Ak by to tak bolo, nesledovali by sme koaličnú drámu, ale len ďalšie dejstvo neškodnej komédie. Sulíkova aliancia proti Matovičovi je však podstane silnejšia. Podporuje ju tím prezidentky Čaputovej. Podporujú ju poslanci, ktorí začínali v Kiskovej strane. A podporujú ju progresívne médiá a aktivisti (a ich atlantickí patróni).

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články