Musk ukázal, ako mediálna oligarchia podvádza a manipuluje

Elon Musk. Foto: archív. Snímka obrazovky 2022-07-11 o 18.23.56

Musk ukázal, ako mediálna oligarchia podvádza a manipuluje

Elon Musk. Foto: archív.

Podnikateľ Elon Musk dokázal už dvakrát vydesiť progresívcov a vlastníkov sociálnych sietí. Prvýkrát, keď oznámil, že kúpi Twitter a obmedzí cenzúru. Druhýkrát, keď od zmluvy odstúpil.

Jadrom sporu medzi Muskom a Twitterom sú falošné účty, teda falošní (neexistujúci) používatelia sociálnych sietí. Twitter sa snaží problém marginalizovať. Tvrdí (nie veľmi presvedčivo), že počet falošných účtov je menej ako päť percent. Viacerí analytici však namietajú, že ich môže byť až 20 percent. Twitter by tým umelo nadhodnocoval svoj skutočný objem. A cenu.

Elon Musk sa minulý týždeň rozhodol, že odstupuje od zmluvy, kým sa sporné čísla nevysvetlia.

Vlastníci Twitteru sú opäť pobúrení. Musk pichol palicou rovno do ich najslabšieho miesta. Ukázal, že popularita, sila a hodnota progresívnych médií/sociálnych sietí nie je ani zďaleka taká vysoká, ako sa tvári.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články