Progresívci a aktivisti pri trestoch za marihuanu nehorázne klamú

Michal Šimečka a Martin Hojsík. Foto: TASR. Martin Hojsík Michal Šimeèka

Progresívci a aktivisti pri trestoch za marihuanu nehorázne klamú

Michal Šimečka a Martin Hojsík. Foto: TASR.

Z príbehu Jozefa Šipoša, ktorého odsúdili za pestovanie marihuany, sa stala celoslovenská kauza. Médiá, aktivisti a lídri Progresívneho Slovenska vybuchli. Bojujú za miernejšie postihovanie drogových zločinov. Problém je, že pri tom nehanebne klamú.

Do prípadu hneď na začiatku vstúpili europoslanci Progresívneho Slovenska Šimečka a Hojsík. A po nich aj dezorientované, ale plne odhodlané postavičky ako Nicholsonová. Poburovalo ich, že za „pár jointov marihuany“ má ísť niekto na 20 rokov do basy. Po boku PS do boja nastúpili aj progresívne médiá, aktivisti, mimovládne organizácie a armáda trollov na sociálnych sieťach.

Vytrvalo opakujú, že išlo o pestovanie marihuany na výrobu liečivých konopných mastí. Prípad využívajú na výzvy, aby sa zmierňovali tresty za drogové delikty. Lebo také sú vraj trendy v západných krajinách; dekriminalizácia a tolerancia spotreby drog vraj vedie k lepším výsledkom ako represívna politika…

Pri šírení týchto hesiel však otvorene klamú. Alebo hrubo zavádzajú.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články