Absurdné. EÚ môže občanom zablokovať majetok aj účty. Bez súdu a bez debaty

Jozef Hambálek. Foto: Facebook. Snímka obrazovky 2022-08-15 o 19.27.44

Absurdné. EÚ môže občanom zablokovať majetok aj účty. Bez súdu a bez debaty

Jozef Hambálek. Foto: Facebook.

Znie to neuveriteľne, no EÚ dnes môže ľudí odstaviť od majetku, od bankových účtov a dokonca aj od elektriny. A môže to urobiť bez dokazovania a bez súdu. Len tak – zaradením podozrivej osoby na čierny zoznam. Medzi „triednych nepriateľov“.

Presne toto sa v júli stalo slovenskému podnikateľovi Hambálkovi z motorkárskeho klubu Noční vlci. Úrady mu zablokovali majetok (vrátane domu), peniaze v banke, platobné karty. Krátko nato mu oznámili, že jeho firmy odpoja od elektriny. Aby prežil, môže požiadať úrady o výnimky na uhrádzanie základných (esenciálnych) potrieb. Z jeho vlastných peňazí mu vyčlenia drobné na vodu, jedlo a lieky.

Dôvod: EÚ zaradila Hambálka na protiruský sankčný zoznam. Preto, že robí proruskú propagandu, figuruje v klube Noční vlci a mohol by byť – vraj – bezpečnostnou hrozbou.

Keď politika nahradí právo

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na podpor[email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články