Očkovacia kampaň vyfučala, vakcíny sa vyhadzujú. Je za tým aj tichá vzbura lekárov

Foto: Martin Baumann/TASR Vladimír Lengvarský

Očkovacia kampaň vyfučala, vakcíny sa vyhadzujú. Je za tým aj tichá vzbura lekárov

Foto: Martin Baumann/TASR

Pred rokom sme tu mali kampaň na vynucovanie plošného očkovania. Dnes je zrazu o ďalších kolách „boosterov“ ticho a ponúkajú sa len seniorom. Namiesto toho riešime exspiráciu a vyhadzovanie miliónov vakcín. Čo sa stalo?

Najkrajším vysvetlením by bolo, že omikron je mierny, plošné očkovanie už nie je nevyhnutné a úrady – múdro a prezieravo – už vakcíny ponúkajú len starším vekovým skupinám. Aj za cenu toho, že stovky miliónov zmluvne objednaných dávok skončia v koši (EÚ cez kontrakty nakúpila viac ako štyri miliardy dávok, využije sa len časť).

Žiaľ, skutočné dôvody prudkej zmeny kurzu nie sú len racionálne. Pozadie je zložitejšie a do veľkej miery politické.

Otočka

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články