7 dní v kocke: Stanke a spol. by už mali pri politike mlčať

Richard Stanke. FOTO: TASR. Snímka obrazovky 2022-08-18 o 17.33.16

7 dní v kocke: Stanke a spol. by už mali pri politike mlčať

Richard Stanke. FOTO: TASR.

V rubrike 7 dní v kocke Dag Daniš pravidelne komentuje hlavné témy týždňa. Dnes o hercoch, ktorí robia politickú nadprácu, o konšpiráciách v réžii Európskej únie, o Zelenského riskantnej protiofenzíve na juhu a o správach, ktoré prepisujú mytológiu o účinnosti energetických sankcií.

1. Herci a režisér

Proti Matovičovi sa otvoril ďalší front. Jeho odchod už nežiadajú len SaS, médiá a prezidentka. Na ihrisko nastupujú aj herci a umelci okolo Richarda Stankeho, ktorý sa hral na ľudového tribúna aj v roku 2018. No hral sa na neho len dovtedy, kým ho aktivisti okolo Šeligu a Kisku nestiahli a neposlali domov.

A práve to ho diskvalifikuje.

Otázku, či má alebo nemá Matovič odísť z vlády a či by to vyriešilo jadro problému, necháme bokom. Aktuálne je otázne to, či sa majú politickí lídri riadiť „petičnými“ výzvami novinárov, infuencerov, hercov, umelcov a celebrít. Hlavne ak za nimi cítiť réžiu politických aktivistov.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]k.

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články