Poprad sa uchádza o titul Európske mesto športu 2023

Poprad tento týždeň navštívili zástupcovia Asociácie európskych miest športu (ACES), ktorí rozhodnú v najbližších týždňoch o tom, či najväčšie mesto pod Tatrami získa titul Európske mesto športu (EMŠ) 2023. V tomto roku investovala samospráva do športovej infraštruktúry približne päť miliónov eur.

22.09.2022, 12:48 Št

Poprad. Foto: FB

Generálny tajomník ACES Europe Hugo Alonso vo štvrtok na tlačovej konferencii ocenil prístup miestnej samosprávy k športu a športovej infraštruktúre. „Za ten čas, čo som tu, cítim nadšenie pre šport v tejto komunite, mal som možnosť oboznámiť sa so športovou infraštruktúrou. Prekvapilo ma a zároveň potešilo, že tu sú ženy aktívnejšie v neprofesionálnom športe ako muži,“ zhodnotil.

Dodal, že približne 60 percent ľudí v Poprade je športovo aktívnych, čo je európsky nadpriemer. Samospráva ročne investuje zhruba štyri percentá zdrojov práve do športu, pričom priemer v Európskej únii (EÚ) sú dve až tri percentá. „Určite sú to pozitívne čísla, Poprad na mňa určite urobil dojem ako športové mesto,“ skonštatoval

(tasr)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články