Kryptoprojekty dosiahli rekordné financovanie. Aj napriek nepriaznivej makrosituácii

Dávid Stancel
Ilustračné foto: Pexels.com

Kryptoprojekty dosiahli rekordné financovanie. Aj napriek nepriaznivej makrosituácii

Ilustračné foto: Pexels.com

Trh kryptomien sa v priebehu roka 2022 ponoril do krypto zimy, počas ktorej klesli ceny takmer všetkých kryptomien o viac ako 50 percent. Pád blockchainovej platformy Terra, kapitulácia viacerých krypto spoločností či nepriaznivá makroekonomická situácia, to všetko vnieslo medzi investorov strach, ktorý sa odrazil na cenovom vývoji kryptoaktív.

Aj napriek pochmúrnej nálade na trhu však dokázali kryptoprojekty získať obrovský kapitál, čím sa potvrdilo, že záujem o kryptomeny ani počas krypto zimy neklesá. Práve naopak.

Výskumný report od spoločnosti Messari v spolupráci s fundraisingovou databázou Dove Metrics ukázal, že kryptopriemysel zaznamenal len za prvý polrok tohto roka investície vo výške približne 30,3 miliardy dolárov. Ide o naozaj pozoruhodné číslo, keďže počas celého roka 2021, v ktorom viaceré kryptomeny prekonali svoje historické maximá, zaznamenal tento biznis investície do kryptoprojektov vo výške len 19 miliárd dolárov. Prvý polrok tohto kalendárneho roka tak ukázal, že investori stále veria v kryptomeny a technológiu blockchain.

Dávid Stancel
Štandard pro

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]