Vakcínový pas sa môže vrátiť

Daniel Kaiser
Digitálne COVID preukazy EÚ. Foto: TASR/Martin Baumann

Vakcínový pas sa môže vrátiť

Digitálne COVID preukazy EÚ. Foto: TASR/Martin Baumann

Čoraz častejšie môže človeku napadnúť, že žijeme v ére, keď skúsenosť prestala hrať rolu. Čerstvým príkladom je zasadnutie G20 v Indonézii.

Popri nepochybne zaujímavých aspektoch, ako bol spôsob, s ktorým v Bali prijímali ruského ministra zahraničia, alebo ako dlho trvalo stretnutie čínskeho prezidenta a kanadského premiéra (niekoľko sekúnd, Číňan pokračoval v chôdzi), sa do záverečného komuniké dostal aj zámer regulovať cestovanie po svete počas nejakej budúcej pandémie:

„Zhodujeme sa na dôležitosti zdieľaných technických štandardov a spôsobov overenia (…) pre uľahčenie plynulého medzinárodného cestovania. Uznávame digitálne aj nedigitálne riešenie, vrátane dôkazu o vakcinácii.“ (k nahliadnutiu na webe Bieleho domu, článok 23)

Daniel Kaiser
Štandard pro

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]