Vlhová v obrovskom slalome štvrtá, zvíťazila Gutová-Behramiová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone 26. novembra 2022. FOTO TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v úvodnom obrovskom slalome v novej sezóne Svetového pohára štvrté miesto. V americkom Killingtone zaostala o 46 stotín za víťaznou Larou Gutovou-Behramiovou.

Švajčiarka triumfovala s náskokom siedmich stotín pred Taliankou Martou Bassinovou. Tretia skončila po prvom kole vedúca Švédka Sara Hectorová (+0,20). Američanka MIkaela Shiffrinová bola až 13. s výrazným mankom 1,40 sekundy, víťazka oboch slalomov vo fínskom Levi si však udržala pozíciu líderky celkového poradia SP.

Vlhová sa v prvom kole vydala na trať s číslom 2, predviedla čistú jazdu a vytvorila si dobrú východiskovú pozíciu na atakovanie pódia. V druhom kole sa Slovenka nevyhla chybám a v cieli sa zaradila na priebežné druhé miesto za Bassinovú, ktorá vlani v Killingtone nenašla premožiteľku. 

Gutová-Behramiová sa následne prezentovala dravou jazdou a vyšvihla sa na najvyšší stupienok, z ktorého ju nezosadila už ani Hectorová. Helvétka slávila celkovo 35. triumf v prestížnom seriáli, piaty v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne.

„Lepší úvod sezóny som ani nemohla predstaviť. Vyhrať obrovský slalom SP po šesťročnej prestávke je skvelý pocit. V uplynulej sezóne som mala zdravotné problémy a vôbec som nepočítala s tým, že by sa mi dnes mohlo podariť bojovať o najvyššie pozície,“ uviedla Gutová-Behramiová v cieľových priestoroch.

Shiffrinová v prvom kole v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti trate a ani v tomto roku sa nedočkala v Killingtone prvého víťazstva v „obráku“. V nedeľu bude mať šancu napraviť si chuť v špeciálnom slalome. 

(tasr, red)

Ďalšie články