Budaj povzbudzuje vzburu Hegera proti Matovičovi. V klube OĽaNO prebieha viacero sporov súčasne

Igor Matovič a Ján Budaj. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Liberálna Občiansko-demokratická platforma okolo ministra životného prostredia Jána Budaja odmieta predčasné voľby. Budajova skupina sa postupne emancipuje od OĽaNO a jej poslanci nepodporia novelu ústavy ani skrátenie volebného obdobia Národnej rady SR. V klube prebiehajú viaceré konflikty, okrem iného aj o budúcnosť ministra spravodlivosti Karasa.

Na poslanecký klub hnutia pôjdu členovia platformy večer posledný raz, z klubu totiž odchádzajú viacerí poslanci. Budaj a jeho poslanci naďalej podporujú premiéra Eduarda Hegera a program vlády. Chcú nájsť aj cestu na prijatie štátneho rozpočtu pomocou demokratických strán.

Peter Števkov

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]