Čo prinesie v ekonomike rok 2023

Zakladateľ a výkonný predseda Svetového ekonomického fóra Klaus Schwab (vľavo) a na monitore predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová počas svojho vystúpenia na Svetovom ekonomickom fóre, ktoré sa konalo formou videokonferencie v nemeckom Kolíne nad Rýnom 26. januára 2021. Foto: TASR/AP

Veľkých investorov na Wall Street rovnako ako babičku v najzapadnutejšej dedine bude zaujímať, ako veľmi ich bude v budúcom roku hrýzť inflácia. V tejto súvislosti mám dobrú a zároveň zlú správu.

Dobrou správou je, že tempo inflácie sa v budúcom roku zmierni. Zlá správa znie, že ceny ďalej porastú tempom, ktoré bolo v posledných rokoch len ťažko predstaviteľné. Zatiaľ čo za celý rok 2022 tempo inflácie v Česku dosiahne v priemere za celý rok zhruba 15 percent, v budúcom roku to bude okolo 10 percent.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]