Rozprávali sme sa s pútnikmi, ktorí sa prišli pokloniť pamiatke zosnulého pápeža Benedikta. Reportáž z Ríma

Foto: Profimedia.sk

Svedectvá pútnikov pri poklone telu zosnulého pápeža sú veľmi podobné tomu, aký bol on sám. Prichádzajú veriaci z Talianska aj zo vzdialených krajín, ako Brazília či Spojené štáty. Na Benediktovi oceňujú jeho múdrosť a hlbokú vieru. Spája ich vďačnosť za jeho službu a dielo.

Rím sa pripravuje na pohreb Benedikta XVI., mnohí ľudia si už stihli zariadiť a zabezpečiť ubytovanie, iní tak robia. Masová účasť podobná pohrebu Jána Pavla II. sa neočakáva, oficiálne pozvaní nie sú ani biskupi s výnimkou Talianska a Nemecka, ale celkom iste prídu tisíce veriacich z celého sveta, ktorí si Josepha Ratzingera vážili a vážia. Cítiť to aj počas rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa prišli pokloniť jeho telu. Benedikt možno nebol najobľúbenejší, ale celkom iste bol najviac čítaný pápež za poslednú dobu. Veriacich tým možno zasiahol hlbšie, ako by sa na prvý pohľad mnohým zdalo.

Bohumil Petrík

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]