Šťastnú apokalypsu!

Ilustračné foto: Pexels.com

Vyberte si peniaze z bankomatu, nakúpte konzervované potraviny, nezabudnite si napustiť vaňu. Okolo polnoci nenastupujte do výťahu! Tieto pokyny boli uverejnené v nemeckom denníku Bild pred Silvestrom 1999. Hovorilo sa o hroziacom kolapse počítačov, explózii jadrových reaktorov a padajúcich lietadlách.

Očakávanie konca má svoju tradíciu. K ľudskej predstavivosti patrí prinajmenšom od čias perzského proroka Zarathuštru, ktorý pred okolo dva a pol tisíc rokmi kázal o konečnom súboji svetla a tmy. Najslávnejšie však je biblické Zjavenie Jána, prostredníctvom ktorého sa dostalo do obehu slovo apokalypsa. Očakávanie definitívneho konca sprevádzalo zánik Rímskej ríše aj Lutherovu reformáciu, šesťdesiate roky aj kubánsku krízu.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]