Falošný prorok mužnosti Andrew Tate. Čo odhaľuje príbeh pochybného gurua

Andrew Tate. Foto: Profimedia.sk

Koncom decembra sa na Twitteri odohral súboj dvoch skutočných gigantov. Jednu z účastníčok netreba predstavovať, je ňou všeobecne obľúbená prorokyňa zelenej skazy a švédska nepriateľka oxidu uhličitého Greta Thunbergová. Proti nej stojí Andrew Tate, donedávna neznáma postava, ktorá sa v posledných rokoch stala obľúbenou v pochybných zákutiach pravicového internetu a guru mladých mužov.

Tate vlastne začal vtedy, keď na Twitteri napísal, že má 33 áut a že Thunbergová by mu mala dať e-mailovú adresu, na ktorú by jej mohol poslať ich kompletný zoznam vrátane „obrovských emisií“. Thunbergová vo svojej odpovedi naznačila, že Tate má malý penis. Jej fanúšikovia to označili za najbrilantnejšiu reakciu od čias starovekých Sparťanov, ktorí po tom, čo sa dozvedeli, že Peržania majú dostatok šípov, aby zakryli slnko, vyhlásili: „Aspoň budeme bojovať v tieni.“ Tate sa k celej „kauze“ vyjadril v dvojminútovom videu, v ktorom Thunbergovú sústavne uráža. Potom ho zatkla rumunská polícia.

Ondřej Šmigol

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]