Prihlásiť sa

Falošný prorok mužnosti Andrew Tate. Čo odhaľuje príbeh pochybného gurua

Andrew Tate. Foto: Profimedia.sk Andrew Tate. Foto: Profimedia.sk

Koncom decembra sa na Twitteri odohral súboj dvoch skutočných gigantov. Jednu z účastníčok netreba predstavovať, je ňou všeobecne obľúbená prorokyňa zelenej skazy a švédska nepriateľka oxidu uhličitého Greta Thunbergová. Proti nej stojí Andrew Tate, donedávna neznáma postava, ktorá sa v posledných rokoch stala obľúbenou v pochybných zákutiach pravicového internetu a guru mladých mužov.

Tate vlastne začal vtedy, keď na Twitteri napísal, že má 33 áut a že Thunbergová by mu mala dať e-mailovú adresu, na ktorú by jej mohol poslať ich kompletný zoznam vrátane „obrovských emisií“. Thunbergová vo svojej odpovedi naznačila, že Tate má malý penis. Jej fanúšikovia to označili za najbrilantnejšiu reakciu od čias starovekých Sparťanov, ktorí po tom, čo sa dozvedeli, že Peržania majú dostatok šípov, aby zakryli slnko, vyhlásili: „Aspoň budeme bojovať v tieni.“ Tate sa k celej „kauze“ vyjadril v dvojminútovom videu, v ktorom Thunbergovú sústavne uráža. Potom ho zatkla rumunská polícia.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami