Pčolinský: Nerád by som, aby sa špeciálna prokuratúra zmenila na úrad špinavej propagandy

Vladimír Pčolinský. Foto: Róbert Valent

Podľa bývalého šéfa tajnej služby SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý je obvinený pre korupciu, konal špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v jeho prípade nadprácu. „On je ten, kto zaviedol vyšetrovanie online, úniky informácii idú cielene konkrétnym novinárom,“ vyjadril sa k svojmu dlhoročnému kolegovi v rozhovore pre portál Startitup. 

V alternatívnom prostredí v posledných dňoch rozčerila hladinu vôd údajná konšpirácia súvisiaca s videorozhovorom Vladimíra Pčolinského pre portál Startitup. Ten pôvodne vyšiel minulý piatok, no redakcia ho náhle stiahla. Veľmi rýchlo sa však objavil v nezostrihanej verzii na YouTube. V pondelok Startitup uverejnil príspevok opäť, no skrátený o osem minút. Malo ísť o chybu zlého pôvodného zostrihu, preto redakcia jeho zverejnenie údajne posunula. 

Matej Gašparovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]