Nastal už čas na investície do cenných papierov?

Tokijská burza. Foto: TASR/AP

Pomerne často sa v poslednom období stretávam s otázkou, či už je vhodný čas na investície do akcií. Lepšie povedané – napríklad do všelijakých podielových a dôchodkových fondov alebo do akciových titulov. Mnoho ľudí má pocit, že po výraznom oslabení akciových trhov v priebehu roka 2022 sú už trhy na svojom dne, a je teda dobrá príležitosť začať investovať.

Samozrejme, motivuje ich k tomu aj vysoká inflácia a nedostatok ziskových investícií, takže sa nemôžu dočkať chvíle, keď bude odmávaný začiatok nového rastu (nielen) akciových trhov. Majú v živej pamäti, ako pred desiatimi rokmi stačilo kúpiť akýkoľvek cenný papier a zisk bol prakticky zaručený. Tešia sa na čas, keď sa toto obdobie zase vráti. Problém je, že toto obdobie sa najskôr v dohľadnej dobe nevráti.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]