Hegera s Matovičom už treba konečne zastaviť

Eduard Heger a Igor Matovič. Foto: TASR/Dano Veselský

Snaha Hegera a spol. udržať sa vo vláde takmer na rok po tom, čo im bola vyslovená nedôvera parlamentu, je urážkou „demokracie“. Pokúšať sa ešte k tomu betónovať volebný systém priamo v ústave je drzosť. Bývalej koalícii by to už konečne mal niekto vysvetliť.

Dag Daniš ten paradox popísal presne. Tí, ktorí sa u nás vyhlasujú za demokratov, sa boja volieb a voličov. Všetci vieme, že dôvodom je neodvrátiteľná porážka. Lenže po tom, čo politici bývalej vládnej koalície predviedli počas víkendu, by už Hegerovi a jeho partnerom konečne mali ostatní aktéri vysvetliť, že účel nesvätí prostriedky a jeho snahy sú urážkou demokracie.

Michal Čop

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]