Pohanské blasfémie: A vari konzervatívec nesmie navrhnúť pomoc pre homosexuálov?

Michal Šimečka. Foto: Pavel Neubauer/Tasr

Voči zákonu o praktickom uľahčení životných situácií pre páry rovnakého pohlavia, ktorý predstavil minister Viliam Karas v slovenskom kontexte ako „umenie možného“, sa okamžite strhol odpor zo strany progresívcov. Vari si môže konzervatívec dovoľovať navrhnúť pomoc pre gejov a lesby?!

Minister Karas po niekoľkých mesiacoch práce predstavil zákon, ktorý mu nariadil ešte blahej pamäti premiér Eduard Heger. Zadaním bolo nájsť spôsob, ako prakticky uľahčiť život párom rovnakého pohlavia tam, kde je ich osud náročnejší oproti väčšine, a zároveň by malo ísť o normu, ktorá je v parlamente priechodná. Teda prijateľná aj pre konzervatívnych poslancov.

Matej Gašparovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]