Nanútenie homopartnerstiev Štrasburgom by bol nebezpečný ťah

Keď Slovensko vstupovalo do Rady Európy či do Európskej únie, dostali sme garancie, že európske inštitúcie nebudú nátlakovo vstupovať do nášho domáceho práva pri kultúrnych témach. Boli sme ubezpečení, že pred kultúrnou kolonizáciou budeme chránení. Dnes už môžeme konštatovať, že v tomto bode išlo o podvod.

Obavy z toho, že Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu sa bude pokúšať o kultúrny imperializmus a nejaké formy nátlaku si nájde, sa dlhé roky napĺňali. Hoci vzťah medzi Radou Európy a EÚ nie je priamy, obe tieto západné nadnárodné inštitúcie predvádzajú rovnaké formy sesterského ideologického nátlaku.

Matej Gašparovič

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]