Hovorkyni nového českého prezidenta sa podaril trapas. Pavel sa jej zastal

Hovorkyňa Petra Pavla Markéta Řeháková. Foto: Jiří Hrebenar/Twitter

Komunikačná manažérka novozvoleného českého prezidenta Petra Pavla Markéta Řeháková sa postarala o trapas. Na pódiu v Pavlovom volebnom štábe si nezachovala chladnú hlavu, za čo sa stala terčom kritiky, že sa zachovala detinsky či neprofesionálne. Pavel sa však Řehákovej zastal a avizoval, že s ňou ráta aj ako hovorkyňou prezidentskej kancelárie.

Řeháková vystupovala príliš uvoľnene a neformálne. Napríklad na pódium prišla so širokým úsmevom a so zjavným vzrušením prítomných nahlas do mikrofónu informovala o vskutku zaujímavých detailoch. „Ja som si to strašne pripravovala, ale posledných 20 minút som preplakala,” začala svoj príhovor. Neostala však len pri informovaní o svojom plači: „Keď sme ohlasovali kampaň, nemohla som sa prestať smiať, lebo som bol veľmi nervózna.” Počas vysielaného vystúpenia žoviálne a s veľkým smiechom vtipkovala s publikom napríklad o tom, či v prejave trafila správny rok. 

Časť rozpačitého vystúpenia hovorkyne Petra Pavla. Zdroj: YouTube
Martin Mikloš

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]