Návrat islamského práva šaría v Spojenom kráľovstve?

Ilustračné foto: Pexels.com

Strachy v súvislosti s islamizáciou na Západe sú ako z nejakej minulej éry. Len to, že ich prekryla pandémia a vojna na Ukrajine, ešte neznamená, že vzrastajúci vplyv islamu v oblastiach s vysokou mierou prisťahovalectva zmizol. Naopak, zdá sa, že v niektorých sa už plne udomácnilo právo šaría. Je to napríklad prípad britského grófstva Yorkshire.

Tam v roku 2021 učiteľ v mestečku Betley priniesol na hodinu náboženských štúdií karikatúru proroka Mohameda. Miestna moslimská komunita to veľmi nedocenila a učiteľ sa odvtedy ukrýva nevedno kde. Na verejnosti sa neobjavil. Podľa školy, ktorá spustila interné vyšetrovanie, sa však ničoho zlého nedopustil.

Ondřej Šmigol

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]