Európska regulácia kryptomien sa opäť odkladá. Problém je v prekladoch

Bitcoin. Ilustračné foto: Pexels.com

Sektor kryptomien a kryptoaktív aj napriek pretrvávajúcemu medvediemu trhu pokračuje v expanzii a priťahovaní čoraz väčšieho množstva používateľov. Rozširovanie povedomia o kryptomenách a ich vlastnostiach prináša jednotlivcom aj podnikom nové možnosti v oblasti prijímania platieb, transferu kapitálu či uchovávania hodnoty.

Až do minulého roka však pre subjekty v Európskej únii prakticky neexistoval žiadny návrh pre špecifický regulačný rámec, podľa ktorého by sa jednotlivé krajiny mohli orientovať. Mnohé štáty stále fungujú len za pomoci vnútroštátnych právnych predpisov, pričom niektoré z nich aj po rokoch v rámci kryptomien pôsobia ako legislatívny divoký západ bez nefunkčných predpisov či platných legislatívnych noriem.

Dávid Stancel

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]