Sulíkove výzvy pôsobia falošne

Richard Sulík. Foto: Matúš Zajac/Štandard

Ako možno veriť politikovi, ktorý z opozície žiada, aby sme sa postavili klimatickým reguláciám, čo ohrozujú autopriemysel, keď to sám vo vláde ani v Bruseli neotvoril? Ako možno veriť podnikateľskej strane, ktorá nezastupuje slovenský biznis, demokratom, ktorí bojujú s veľkou časťou spoločnosti alebo kresťanom, ktorí ignorujú, čo k vojne hovorí pápež František?

Problém, o ktorom dnes hovoril predseda SaS, má dve mená. Jedno sa začína na Su- a druhé sa končí na -čok. SaS žiada premiéra Hegera, aby Slovensko odmietlo návrh EÚ na úplný zákaz predaja áut so spaľovacím motorom po roku 2035.

Bravo! Pán Sulík, máte pravdu, Slovensko má byť niekde úplne inde. Už preto, že nás to na Slovensku živí, že zelená utópia viac poškodzuje ako zachraňuje, takže hodnoty a záujmy sú zajedno.

V Štandarde sme k tejto téme priniesli desiatky textov, odkedy sa zelená ideológia odviazala z reťaze. A čuduj sa svete, dialo sa to najmä v čase, keď bol pán Sulík ministrom hospodárstva a pán Korčok ministrom zahraničných vecí. Dvojica Sulík – Korčok patrila medzi najvýraznejších ľudí na najdôležitejších stoličkách, kde mohli o zelenej ideológii nielen veľa hovoriť, ale aj veľa blokovať.

Ale nestalo sa nič. Nebolo ich počuť v Bratislave ani v Bruseli.

Pre Sulíka ani Korčoka to nebola téma.

European Green Deal, Fit for 55, emisná regulácia Euro 7... koľko len tých programov za uplynulé dva-tri roky bolo. Nikto na ne nebol lepšie pripravený, ako Richard Sulík. V minulosti sa už tlaku EÚ vzoprel, keď bol vo vláde (euroval) aj v opozícii (kvóty na migrantov). Pred voľbami 2020 dokonca napísal najpodrobnejší európsky program, aký kedy nejaká strana u nás (a možno aj vo východnej Európe) mala.

A nič.

Pri stretnutiach s Richardom Sulíkom aj Ivanom Korčokom som sa ich na to opakovane pýtal, naliehal som, prečo to nerobíte, prečo vypúšťate jednu z najdôležitejších dlhodobých tém pre slovenskú ekonomiku, veď to kedysi bolo vaše DNA...

(viac…)
Jaroslav Daniška

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]