Heger svojou stranou pomohol najmä KDH a Kresťanskej únii

Eduard Heger, Anna Záborská a Richard Vašečka. Foto: FB Kresťanskej únie

Heger sa vďaka svojej novej strane s progresívnym osadenstvom stal pre konzervatívcov nevoliteľný. Ťažiť z toho môže najmä KDH a Kresťanská únia.

Eduard Heger minulý týždeň zavŕšil svoj ideový prerod. Z politika, ktorý vyšiel z charizmatického kresťanského Spoločenstva pri Dóme svätého Martina a ktorého do politiky vytiahol Richard Vašečka, sa stal líder liberálnej strany. Z konzervatívneho okolia, ktoré mal Heger pri sebe na začiatku, mu už nezostal v podstate nikto.

Na úvodnej tlačovke pri ňom nestál Vašečka, Škripek, Krajčí ani Jakab. Namiesto nich tam boli Káčer, Budaj, Naď či Miroslav Kollár. A Hegerovi to pravdepodobne ani neprišlo zvláštne.

O tom, že niekdajší Hegerovi voliči z konzervatívneho spektra tento obraz prečítali veľmi jasne, svedčí aj miniprieskum, ktorý som zrealizoval krátko po ohlásení vzniku strany Demokrati. Po tlačovke som kontaktoval zopár mojich známych z rôznych charizmatických spoločenstiev, ktorí v minulosti patrili k jadru Hegerových voličov.

(viac…)
Michal Čop

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]