Prihlásiť sa

Čaputová a Pavel. Aký krásny pár

Na snímke slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český prezident Petr Pavel v Prezidentskom paláci v pondelok 13. marca 2023 v Bratislave. Foto: Jaroslav Novák/TASR Na snímke slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a český prezident Petr Pavel v Prezidentskom paláci v pondelok 13. marca 2023 v Bratislave. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Český prezident Petr Pavel včera dovŕšil svoju dvojdňovú návštevu Slovenska a tým aj prvú štátnu návštevu vo funkcii. Napíšme hneď, že za úspešnú ju môžeme považovať iba čiastočne. Píše český komentátor Daniel Kaiser.

Je dobre, že sa šiel do Bratislavy oficiálne predstaviť, robili to tak aj jeho predchodcovia. Horšie je, s akým odhodlaním sa Pavel na slovenskej politickej scéne doslova zavesil na svoju kolegyňu Zuzanu Čaputovú. Spájajú ich vraj rovnaké hodnoty, oznámila slovenská prezidentka. Chcú spolu cestovať, nielen v dohľadnej dobe na Ukrajinu, čo ako jednorazové gesto dáva zmysel, ale do budúcna aj na rôzne medzinárodné stretnutia – v OSN, v EÚ, NATO. Nie je žiadny dôvod, aby jedna hlavu štátu brala druhú hlavu štátu akoby stopom, pokiaľ si nechceme pripustiť, že tu ide hlavne o príspevok do pomyselnej súťaže Česko-Slovensko hľadá superpár.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami