Veľký ruský múr? Rusi zintenzívnili výstavbu opevnení, ktoré im majú vyhrať vojnu

Ruskí vojaci stavajú obranné línie na Ukrajine. Foto: Profimedia

Rusi zintenzívnili výstavbu svojich obranných línií na Ukrajine i na svojom území. Pripravujú sa na jarnú ofenzívu – rovnako ako Ukrajinci. Viac než dobytie ďalšieho územia však je pre Rusov kľúčové, aby Ukrajinci už nevykonali úspešné protiofenzívy, ktoré by dokázali zmysel západnej vojenskej pomoci. Ak sa totiž Ukrajincom nepodarí dosiahnuť pokrok do konca leta, hlasy volajúce po mierovej dohode na Západe budú zrejme narastať.

Nové satelitné snímky ukazujú, že ruské sily zintenzívnili výstavbu opevnení v okupovaných oblastiach Ukrajiny. Rusi v Luhanskej oblasti vykopali nové zákopy mimo okupovaných miest – napríklad pri Lysyčansku. Minulý týždeň zas v Doneckej a Záporožskej oblasti doplnili opevnenia pozdĺž ciest vedúcich do Mariupolu a ďalších miest.

Jozef Scheiner

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]