Banková nákaza eskaluje

Banková kríza nekončí, naopak, naberá na obrátkach, hoci z povrchných mediálnych správ v Európe by sa mohlo zdať, že najhoršie máme za sebou. Ten dojem vzbudzuje fakt, že gigantická švajčiarska skupina Credit Swiss oznámila, že potom, čo od nej dal ruky preč hlavný vlastník Saudi National Bank, banke prisľúbila kapitálovú podporu sama švajčiarska centrálna banka. Mimochodom, akonáhle komerčná banka dostáva cielenú pomoc od centrálnej banky, svedčí to samo osebe o vážnosti situácie.

Tak teda Credit Swiss si v tomto okamihu 50 miliardami švajčiarskych frankov od tamojšej centrálnej banky kúpila trochu času. Či tento čas bude stačiť na to, aby sa upokojila panika a aby Credit Swiss prežila v súčasnej podobe, sa rozhodne možno ani nie tak v Európe, ako skôr v Amerike.

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]