Prihlásiť sa

Banky sa silou-mocou snažia zastaviť krízu dôvery, no verejnosť číta tieto signály skôr opačne

Rast svetovej ekonomNa archívnej snímke zo 6. novembra 2022 slnko vychádza nad budovami v bankovej štvrti v nemeckom meste Frankfurt. Foto: TASR/APiky sa v roku 2023 spomalí, najviac utrpí Európa Na archívnej snímke zo 6. novembra 2022 slnko vychádza nad budovami v bankovej štvrti v nemeckom meste Frankfurt. Foto: TASR/AP

Kolaps bánk v Spojených štátoch a problémy švajčiarskej Credit Suisse a americkej First Republic Bank podnecujú na činnosť inštitúcie naprieč celým svetom. Každý sa snaží zabrániť tomu, aby sa rozšírila banková nákaza ako počas finančnej krízy koncom prvej dekády tohto milénia. Zdá sa, že to veľmi dobre nefunguje.

Na dlhotrvajúce problémy Credit Suisse dopadla žiara reflektorov najväčšmi počas uplynulej stredy (15. marca). Švajčiarsky gigant sa považuje za banku z kategórie „too big to fail“, čiže takú, ktorá je príliš veľká na to, aby sme si mohli dovoliť jej kolaps bez dramatických následkov.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami