Rusi sa pripravujú na ukrajinskú ofenzívu. Prigožin: Máme pár týždňov. Ak to nezvládneme, bude neskoro

Ukrajinskí vojaci pri Bachmute. Foto: Profimedia

Šéf ruskej súkromnej vojenskej spoločnosti Vagner Jevgenij Prigožin priznal, že vyhliadky ruskej armády na Ukrajine sú hmlisté. Rusi podľa Prigožina majú len niekoľko týždňov na to, aby sa na ukrajinskú ofenzívu pripravili a ak to nespravia, pre Moskvu bude mať postup Kyjeva vážne dôsledky. Viacerí západní lídri pritom nedávno vyhlásili, že nadchádzajúca ukrajinská protiofenzíva bude mať pre výsledok vojny zásadný význam.

Hoci o Prigožinovej mocenskej pozícii v súčasnosti možno len špekulovať, a hoci jeho videá a prejavy môžu mať aj iné ciele, ako naznačuje ich obsah, posledný výrok predsa len budí pozornosť:

Peter Števkov

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Mesačné predplatné

iba 7,99€— každý 4 týždeň

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou

Ročné predplatné

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]