Na ceste v Kysuckom Novom Meste ide chodcom o život

1691741692829 Ľudia prechádzajúci cez cestu riskujú svoj život. FOTO: Pavol Konštiak

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Vidieť v centre Kysuckého Nového Mesta ľudí prechádzať cez cestu, nie je nič neobvyklé. Pred pár týždňami na hlavnej ceste robili nový asfalt, no na chodcov akoby zabudli.

Mesto sa môže pýšiť novým asfaltom, ktorý firma robila od mosta Poviny až po Rudinskú cestu. Práve na tejto komunikácii boli diery spôsobené veľkými mechanizmami a kamionistami, ktorí momentálne budujú nový privádzač na kysuckú diaľnicu.

Priechod pre chodcov chýba aj pred policajnou budovou v Kysuckom Novom Meste. FOTO: Pavol Konštiak

Asfalt je už nový, no chodci majú problémy prechádzať z jednej strany na druhú. Preto sme sa snažili zistiť, kde nastala chyba. Oslovili sme mesto, ktoré nám povedalo, že s novým asfaltom nemá nič spoločné a odkázalo nás na Národnú diaľničnú spoločnosť. „Uvedené komunikácie nie sú v správe NDS,“ povedala nám hovorkyňa spoločnosti Eva Žgravčáková.

Miesto, kde bol vybudovaný priechod. Teraz tam chýba. FOTO: Pavol Konštiak

Zisťovali sme preto viac. Po niekoľkých našich telefonátoch nám druhý pracovník mesta Kysucké Nové Mesto povedal, že nový asfalt na danej komunikácii robila firma MetrostavDS. „Zhotoviteľ stavby D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto, privádzač realizoval práce na komunikácii III. triedy v meste Kysucké Nové Mesto. Vodorovné dopravné značenie bude nanesené v najbližších dňoch až týždňoch. Pre komplexnosť uvádzame, že nástrek nie je vhodné nanášať na čerstvo položený asfalt a ani počas nevhodných klimatických podmienok, preto ešte nie je zhotovené vodorovné dopravné značenie,“ uviedla hovorkyňa Žgravčáková.

Firma by mala čo najskôr vybudovať priechody pre chodcov v centre mesta. Je to nevyhnutné pre bezpečnosť chodcov. Sledujte nás, budeme pri tom.


Ďalšie články