Výmenu Matoviča nevylúčil už ani Naď. Posledné slovo bude mať Kollár

07.03.2021, 17:41 Ne
Predseda vlády SR Igor Matovič (vľavo) a minister obrany Jaroslav Naď. Foto: Martin Baumann/TASR

Hnutie OĽaNO má veľký záujem na tom, aby súčasná štvorkoalícia pokračovala, pád vlády dopustiť nechce. Ak plánuje šéf SaS Richard Sulík tiež vo vláde pokračovať, mal by sa za svoje správanie ospravedlniť. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ak sa Sulík rozhodne z koalície odísť, hnutie OĽaNO to bude rešpektovať. „Máme však veľký záujem pokračovať ako štvorkoalícia,“ uviedol Naď. Minister v relácii dokonca nevylúčil možnú výmenu na čele vlády.

Aktuálne je podľa neho „naozaj zásadné“, s akými požiadavkami príde hnutie Sme rodina, ktoré čaká zasadnutie predsedníctva v stredu (10. 3.). „Bol by som rád, keby sa situácia už upokojila a sadli sme si za jeden stôl,“ dodal Naď.

Zdôraznil však, že Sulík prekročil určitú líniu a mal by sa nad sebou zamyslieť. „Neviem si predstaviť, že aj keby bol premiérom Eduard Heger, či by sa situácia vôbec zmenila, ak bude Sulík pokračovať v takomto správaní,“ priblížil Naď. Dôležité je buď situáciu vyriešiť, alebo dať na stôl všetky mená vrátane Sulíkovho.

Testy sa vraj využiť dajú

Naď zároveň obhajoval nákup 35 miliónov testov. Podľa neho sa využijú všetky, pretože majú dvojaké použitie. Môžu byť určené na domáce testovanie, ale aj pre mobilné odberové miesta (MOM).

V súvislosti s ochranou celej spoločnosti Naď dodal, že aktuálne je na stole návrh, aby ľudia, ktorí sa vrátia z exotických krajín, išli povinne na dva týždne do štátnej karantény. „Nie je nič rozhodnuté, ale uvažujeme o tom,“ dodal.

Blanár: Nepomôže im ani to

Podľa opozičného poslanca za stranu Smer-SD Juraja Blanára súčasnej rozhádanej vláde nepomôže zmena ministrov či premiéra. Východisko vidí len v predčasných voľbách a v odchode celej koalície. „Celú zodpovednosť za atmosféru v spoločnosti nesie vláda a aj za to, že nefungujú opatrenia,“ uviedol Blanár.

Dodal, že nákup takého množstva testov bol zbytočný. „Testy by sa mali podľa odborníkov využívať v ohniskách nákazy, kde sú už príznaky. Ak sa budú využívať všade, len to zvýši mobilitu ľudí,“ upozornil Blanár.

(tasr/ste)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články