Prihlásiť sa

Môžeme im pomôcť aj ublížiť. Na postoji každého záleží, hovorí o zneužívaní detí televízia, ktorá pripravila zaujímavý projekt 

Programový riaditeľ Ondrej Chrvala a vedúca produkcie Monika Hroncová z TV LUX. Zdroj: archív TV LUX Programový riaditeľ Ondrej Chrvala a vedúca produkcie Monika Hroncová z TV LUX. Zdroj: archív TV LUX

Devätnásty november je svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí. Mnohým táto problematika veľa nehovorí a povedia si, že je fajn, ak sa tomu niekto venuje, ale ich rodiny a detí sa to netýka. Ak vezmeme do úvahy, že podľa štatistík dostane každé tretie dieťa v online priestore nejaký sexuálny návrh, a každé piate dieťa sa stane obeťou sexuálneho zneužívania, nemožno vylúčiť, že sa to týka každého z nás. 

Minimálne sa každý môže s obeťou sexuálneho zneužívania niekedy niekde stretnúť, a je dobré mať aspoň základné informácie, aby sme človeku, ktorý znáša často celoživotné následky, nevhodnou komunikáciou nepriťažili a vedeli mu prípadne pomôcť. 


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami