Prihlásiť sa

Inšpirácia pre Slovensko? Aj Anglicko presadzuje zákaz mobilov v školách

Close up teenagers texting on cell phone in school corridor Deti trávia školský čas na svojich telefónoch. Foto: Profimedia.sk

Britské ministerstvo školstva vydalo začiatkom októbra tohto roka nové usmernenie týkajúce sa zákazu používania mobilných telefónov v základných školách v celom Anglicku. Štandard sa pozrel na to, ako hodnotia situáciu samotní britskí pedagógovia i odborníci, čo ukázala štúdia zameraná na rozptyľovanie a výkonnosť študentov v dôsledku používania technológií, ktorú skúmali v štyroch britských školách, a ako je to u nás.

Na úvod je potrebné zdôrazniť, že nové usmernenie britskej vlády na obmedzenie používania technológií v školských zariadeniach „by sa malo dodržiavať“, čo vo svojej podstate znamená, že nehovoríme o platnej uzákonenej legislatíve. Napriek tomu vo väčšine škôl už tieto zásady zavedené sú. Ak sa však britským školám nepodarí implementovať nové odporúčania, vláda podľa verejne dostupných informácií v budúcnosti zváži legislatívnu úpravu tak, aby to bolo zakotvené v zákone. 


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami