Prihlásiť sa

V Európe dnes máte internacionalistickú politickú mafiu, ktorá si plní vrecká, tvrdí šéfredaktor Weltwoche Roger Köppel

SVP-Wahlauftakt 2023 SVP-Nationalrat und Weltwoche Chefredakteur Roger Köppel bei seiner Rede be der SVP-Wahlauftakt Ver Roger Köppel. Foto: Profimedia.sk

Švajčiarsko sa vymyká v rôznych odboroch ľudskej činnosti, okrem iného aj v novinárčine, a vymyká sa aj väčším stupňom tolerantnosti vo verejnom priestore. Podobne, ako je úkazom medzi európskymi denníkmi Neue Zürcher Zeitung, taký je medzi politickými časopismi týždenník Weltwoche. Redakcia sídli na brehu Zürišského jazera a na hornom poschodí vilky s krásnym výhľadom má kanceláriu majiteľ týždenníka, šéfredaktor a poslanec švajčiarskeho parlamentu Roger Köppel. V ostatných rokoch je Köppel akýmsi enfant terrible nemecky hovoriacej časti Európy a vlastne aj strednej Európy.

Poznám ľudí, ktorí považujú váš časopis pre jeho názorovú nestrannosť a otvorenosť za úplný zjav. Viete v Európe o nejakom inom podobnom časopise?


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami