Zraneniami decimovaný Liverpool zvalcoval v šlágri 9. kola Leicester

liverpool Foto: FC Liverpool/FB

FC Liverpool sa bodovo dotiahol na vedúci Tottenham.

Domáci napriek absencii až šiestich hráčov zo základu mužstva boli od úvodu aktívnejší. Jotov nebezpečný pokus Schmeichel ešte kryl. V 21. minúte bol však po rohovom kope krátky na vlastný gól Evansa. Tomu nevyšiel ani reprezentačný duel so Slovenskom v uplynulom týždni. Už o dve minúty mohol vyrovnať Barnes, ale z vyloženej pozície vnútri šestnástky po peknej prihrávke Vardyho bránu netrafil. Na 2 : 0 zvýšil po centri Robertsona pohotovo Jota. Od letného prestupu k „The Reds“ sa bývalý ofenzívny krídelník Wolverhamptonu trafil už ôsmykrát.

Liverpool bol aktívnejší aj po zmene strán, hrozili najmä Mane a Jota, ktorých zo zadných radov dopĺňal Robertson. Na žrdi skončil pokus Firminha. Lazaret v červenom tábore rozšíril v 54. minúte zranený Keita. Líšky sa znovu dostali na dostrel Alissona až po hodine hry, v skrumáži neuspel ani Vardy. Domáci odpovedali sólom Jotu, ktoré sa skončilo strelou tesne vedľa brány. 75. minúte spálil obrovskú tutovku Firminho, jeho strelu vykopli zadáci Leicestru z bránkovej čiary. Na tyčke skončila aj dorážka Maneho po skvelom zákroku Schmeichela. Aj v závere boli nebezpečnejší domáci, ktorí vyslali na bránu Schmeichela až 24 striel. Dominovali aj v držaní lopty v pomere 57 : 43. Skóre zápasu uzavrel po rohovom kope v 86. minúte Firminho, ktorý sa presadil hlavou.

Liverpool – Leicester 3 : 0 (2 : 0)

Góly: 21. Evans (vlastný), 41. Jota, 86. Roberto Firmino

ŽK: Justin, Mendy (obaja Leicester).

Rozhodoval: Kavanagh, bez divákov

Liverpool: Alisson – Milner, Matip, Fabinho, Robertson – Jones, Wijnaldum, Keita (54. Williams) – Jota (89. Origi), Firmino, Mane (89. Minamino)

Leicester: Schmeichel – Fuchs (63. Ünder), Evans, Fofana – Justin, Mendy, Tielemans, Albrighton – Maddison, Barnes (63. Praet) – Vardy