Kardiologická starostlivosť je v Trenčíne podľa ministerky zabezpečená

V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to vyhlásila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas). Reagovala tým na medializované informácie o nefunkčnosti trenčianskeho kardiologického oddelenia z dôvodu výpovedí lekárov, ktorým sa nepáčila výmena primára.

31. rokovanie vlády SR Zuzana Dolinková. Foto: Dano Veselský/TASR

Podľa Dolinkovej z oddelenia odišli štyria respektíve piati lekári, ale boli prijatí traja a vedenie nemocnice rokuje s ďalšími, ktorí dali výpovede ako aj s inými kardiológmi na Slovensku.

Ministerka pripomenula, že k výmene vedenia trenčianskej nemocnice došlo ešte koncom minulého roka. Pôvodný primár, ktorý oddelenie zakladal, pritom podľa nej odišiel na základe dohody s novým vedením. „Nebola daná výpoveď zo strany vedenia nemocnice,“ zdôraznila Dolinková. Zároveň pripomenula, že kardiologické oddelenie trenčianskej nemocnice nie je kardiocentrum, ako bolo medializované. „Tuto hovoríme o kardiologickom oddelení, ktoré pracuje každý deň od siedmej do 13-tej hodiny,“ uviedla ministerka s tým, že pacientov vo vážnych stavoch mimo predmetného času prevážajú do iných nemocníc.

Dolinková zároveň uviedla, že súčasný riaditeľ trenčianskej nemocnice má jej dôveru. „Inak by tam pán riaditeľ stále nepôsobil,“ dodala ministerka.

Podľa opozičného poslanca Petra Stachuru (KDH) má opozícia o celej veci úplne iné informácie. „My dostávame informácie od zdravotníkov, ktorí tam denno-denne pracujú,“ vyhlásil poslanec s tým, že podľa jeho informácii sa oddelenie nachádza vo veľmi zlom stave. „Už v rámci augusta je tam viacero prázdnych termínov, kde nevieme, kto bude pracovať v tomto oddelení,“ zdôraznil Stachura.

(sita)


Dôležitý motor slovenského ekonomického rastu je vraj ohrozený. Peniaze z európskych fondov majú mamutí podiel na slovenských verejných investíciách.

prečítať viac

Výška hrubej minimálnej mzdy v budúcom roku je už známa. Oproti roku 2024 poskočí o 66 eur. Pre tých, ktorí ju zarábajú, by malo ísť o dobrú správu. Môže v tom však byť háčik.

prečítať viac

Aj keď sa hovorí o zlom stave slovenských financií, medzinárodní investori tento pesimizmus nezdieľajú. Slovensku „požičiavajú čoraz ochotnejšie“, vraví ekonóm Kovanda s tým, že ako problém evidentne nevnímajú „vysokú závislosť Slovenska od ruskej ropy a plynu“, a „nevidia ho ani v deficite Slovenska, ktorý je jedným z najvyšších v EÚ“.

prečítať viac