Bejrútske letisko ovládol chaos. Aerolínie pozastavili lety do Libanonu

Letisko v hlavnom meste Bejrút je jediným medzinárodným letiskom v krajine a mnohí cestujúci čakajú na svoj let od skorých ranných hodín. Na mieste sa tvoria dlhé rady. Medzi cestujúcimi rastie frustrácia a panika, pre meškania nestíhajú nadväzujúce lety pri prestupoch.

Cestujúci na medzinárodnom letisku Rafíka Harírího v libanonskom Bejrúte 4. augusta 2024. Foto: Asaad Sam Hanna/X Cestujúci na medzinárodnom letisku Rafíka Harírího v libanonskom Bejrúte 4. augusta 2024. Foto: Asaad Sam Hanna/X

Napätie v regióne a rušenie mnohých letov zmenili cestovné plány mnohých Libanončanov, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí a zvyčajne svoju letnú dovolenku trávia na návšteve príbuzných v Libanone.

Mnoho ľudí sa obáva, že v dôsledku možnej vojenskej eskalácie v Libanone uviaznu. Pre zrušené lety a vysoký dopyt po letenkách je preto väčšina zostávajúcich letov vypredaná.

Aktuálnu situáciu na bejrútskom letisku spôsobila eskalácia konfliktu medzi libanonským hnutím Hizballáh, Iránom a Izraelom. Lety do Bejrútu preto dočasne pozastavilo viacero leteckých spoločností vrátane aerolínií Lufthansa, Eurowings alebo Air France.

(tasr, dpa, afp)


Výška hrubej minimálnej mzdy v budúcom roku je už známa. Oproti roku 2024 poskočí o 66 eur. Pre tých, ktorí ju zarábajú, by malo ísť o dobrú správu. Môže v tom však byť háčik.

prečítať viac

Aj keď sa hovorí o zlom stave slovenských financií, medzinárodní investori tento pesimizmus nezdieľajú. Slovensku „požičiavajú čoraz ochotnejšie“, vraví ekonóm Kovanda s tým, že ako problém evidentne nevnímajú „vysokú závislosť Slovenska od ruskej ropy a plynu“, a „nevidia ho ani v deficite Slovenska, ktorý je jedným z najvyšších v EÚ“.

prečítať viac