Jej výsledok je o sedem percentuálnych bodov lepší v porovnaní s prieskumom spred mesiaca, v rámci ktorého obhájil 35 percent úradujúci americký prezident Joe Biden.
Prieskum na vzorke 1 001 respondentov pre portál Financial Times tiež ukázal, že súčasná viceprezidentka sa môže dištancovať od Joea Bidena v otázkach ekonomiky, keď 60 percent opýtaných uviedlo, že by mala buď úplne „zabudnúť“ na prezidentovu ekonomickú politiku, alebo „urobiť veľké zmeny“.
Trump môže z ekonomického nepokoja vyťažiť viac
Prieskum však neopomenul fakt, že základný ekonomický nepokoj medzi voličmi by mohol byť stále prínosom pre Trumpa, ktorý vo štvrtok opäť kritizoval Bidenovu administratívu za rekordnú infláciu.
Iba jeden zo štyroch registrovaných voličov ohodnotil súčasné ekonomické podmienky ako „výborné“ alebo „dobré“ a 42 percent uviedlo, že by na tom boli „oveľa“ alebo „o trochu“ lepšie, keby Trump vyhral aktuálne voľby.
Naproti tomu, 33 percent respondentov uviedlo, že pod vedením Harrisovej by sa mali „oveľa alebo o trochu“ lepšie. Čo sa týka ekonomických vzťahov s Čínou, až 43 percent dôveruje Trumpovi a 39 percent Harrisovej.
Harrisová nesúhlasí zo zasahovaním do rozhodovania Fedu
Viceprezidentka Kamala Harrisová cez víkend ostro skritizovala slová bývalého prezidenta, že prezidenti USA by mali mať právo rozhodovať o úrokových sadzbách Federálneho rezervného systému.
„Nemôžem… nesúhlasiť dôraznejšie,“ povedala Harrisová. Dodala, že „Fed je nezávislý subjekt a ako prezidentka by som nikdy nezasahovala do rozhodnutí, ktoré Fed prijíma“.
Viceprezidentka novinárom prezradila, že v najbližších dňoch sa chystá predstaviť oficiálny plán hospodárskej politiky: „Bude zameraný na ekonomiku a na to, čo musíme urobiť, aby sme znížili náklady a zároveň posilnili ekonomiku.“
(max, sak)