V centre Londýna muž pobodal dievča a ženu

Na námestí Leicester Square v Londýne pobodali 11-ročné dievča a 34-ročnú ženu. Oznámila to londýnska Metropolitná polícia s dôvetkom, že páchateľa už zaistila. Nepredpokladá, že by sa objavili „ďalší nezaistení páchatelia“, informovala televízia BBC.

Obe obete previezli do nemocnice a ich stav v súčasnosti nie je známy, dodáva Met. Policajti zostávajú na mieste činu, ktoré sa nachádza v jednej z najrušnejších turistických štvrtí hlavného mesta, vysvetľuje BBC.

Niekoľko policajtov sa nachádzalo vedľa obchodu Lego na Swiss Court, hneď vedľa námestia, kde sa stal trestný čin.

„V pondelok 12. augusta o 11.36 sme dostali hlásenie o pobodaní na Leicester Square. Na miesto sme vyslali jednotky vrátane posádky sanitky, pokročilého záchranára a dôstojníka pre reakciu na incidenty. Vyslali sme aj členov našej taktickej zásahovej jednotky,“ informovala polícia denník Telegraph.

„V súčasnosti prebieha urgentné vyšetrovanie a detektívi sa snažia zistiť presné okolnosti útoku,“ uviedla polícia. „V tomto štádiu sa domnievame, že podozrivý a obete sa nepoznali,“ dodala.

Situácia v Británii je napätá po minulotýždňových násilnostiach v dôsledku zrážok polície s davmi ľudí pokrikujúcimi heslá namierené proti imigrantom a moslimom. Zatiaľ nie je bezprostredné jasné, či útok súvisel s nepokojmi.

Protesty podnietili dezinformácie šíriace sa na sociálnych médiách v spojitosti s identitou útočníka, ktorý nožom útočil na tanečnom podujatí a usmrtil tri dievčatá. V príspevkoch sa nesprávne uvádzalo, že muž bol radikálnym islamským migrantom. Polícia však zdôraznila, že Axel Rudakubana sa narodil v Británii.

Polícia očakávala ďalšie protesty aj počas víkendu, no k žiadnym rozsiahlym nepokojom nedošlo. Ministri krajiny sú však aj naďalej v stave pohotovosti, uviedol úrad premiéra Keira Starmera a dodal, že jeho práca pri riešení následkov sa ešte neskončila.

(sab, tasr)


Automobilovému koncernu Volkswagen prerástli problémy s konkurencieschopnosťou cez hlavu. Skupina hlási najväčší problém práve vo svojej vlajkovej značke Volkswagen, ktorej ziskové marže sú už dlhší čas príliš nízke.

prečítať viac

Aj keď sa hovorí o zlom stave slovenských financií, medzinárodní investori tento pesimizmus nezdieľajú. Slovensku „požičiavajú čoraz ochotnejšie“, vraví ekonóm Kovanda s tým, že ako problém evidentne nevnímajú „vysokú závislosť Slovenska od ruskej ropy a plynu“, a „nevidia ho ani v deficite Slovenska, ktorý je jedným z najvyšších v EÚ“.

prečítať viac