Po zatknutí zakladateľa Telegramu si aplikáciu začalo sťahovať viac ľudí

Zatknutie zakladateľa Telegramu, Pavla Durova, za údajné umožnenie nezákonných aktivít na platforme viedlo k výraznému nárastu počtu stiahnutí aplikácie. V americkom App Store sa Telegram vyšplhal na druhé miesto v kategórii sociálnych sietí, a vo Francúzsku sa stal najsťahovanejšou sociálnou sieťou. Nárast záujmu naznačuje podporu používateľov Durovovým postojom k slobode prejavu a zvýšenú zvedavosť po jeho zatknutí.

Aplikácia Telegram, ilustračný záber. Foto: Ivan Radic/Flickr.com Aplikácia Telegram, ilustračný záber. Foto: Ivan Radic/Flickr.com

Zatknutie zakladateľa a generálneho riaditeľa aplikácie Telegram, Pavla Durova, vyvolalo nárast počtu stiahnutí tejto platformy. Durova počas víkendu zadržali pre údajné umožnenie nezákonných aktivít na Telegrame, ako napríklad obchodovanie s drogami či distribúcia materiálov zobrazujúcich zneužívanie detí, pre nedostatočné moderovanie správ.

Telegram po Durovovom zatknutí zaznamenal výrazný nárast popularity. V americkom obchode s aplikáciami App Store sa Telegram v pondelok ráno vyšplhal na druhé miesto v kategórii sociálnych sietí, hoci neskôr klesol na tretie miesto.

Vo Francúzsku, kde Durova zatkli, sa aplikácia dostala na prvé miesto v kategórii sociálnych sietí a stala sa treťou najsťahovanejšou aplikáciou celkovo.

Nárast počtu stiahnutí, ktorý sa začal prejavovať po víkende, naznačuje, že mnoho používateľov si aplikáciu stiahlo zo zvedavosti alebo na podporu Durovových postojov k slobode prejavu, informuje portál techcrunch.

Podľa správ od analytických firiem sa globálne stiahnutia Telegramu od nedele na operačnom systéme iOS zvýšili o 4 percentá.

(mm)


Dôležitý motor slovenského ekonomického rastu je vraj ohrozený. Peniaze z európskych fondov majú mamutí podiel na slovenských verejných investíciách.

prečítať viac

Výška hrubej minimálnej mzdy v budúcom roku je už známa. Oproti roku 2024 poskočí o 66 eur. Pre tých, ktorí ju zarábajú, by malo ísť o dobrú správu. Môže v tom však byť háčik.

prečítať viac

Aj keď sa hovorí o zlom stave slovenských financií, medzinárodní investori tento pesimizmus nezdieľajú. Slovensku „požičiavajú čoraz ochotnejšie“, vraví ekonóm Kovanda s tým, že ako problém evidentne nevnímajú „vysokú závislosť Slovenska od ruskej ropy a plynu“, a „nevidia ho ani v deficite Slovenska, ktorý je jedným z najvyšších v EÚ“.

prečítať viac