Jankovská sa rozhodla vypovedať. Opička sa priznala, reaguje Matovič

25.11.2020, 13:15 St

Monika Jankovská. Foto: Ján Krošlák/TASR

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa v stredu pred vyšetrovateľom NAKA priznala k svojej trestnej činnosti. V prestávke výsluchu to uviedol jej obhajca Peter Erdős, podľa ktorého rozsiahlo vypovedala k skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu.

„Vypovedá, priznala sa k tomu a uviedla tie skutočnosti tak, ako ich ona vnímala a ako ona konala. Nespochybňujem to, že sa priznala. Priznala sa k svojej trestnej činnosti, vypovedala dosť rozsialo k tomu a k tým skutkom, ktoré sú jej kladené za vinu, a uviedla všetky okolnosti, ktoré sú jej známe o tom, ako sa tieto skutky stali,“  povedal Erdős.

Opísala, čo mala spraviť

Ako uviedol, jeho klientka jednoznačne opísala skutočnosti, ktoré sa jej kladú za vinu. „Jasne opísala to, čo ona mala spraviť. To znamená, že je veľa vecí, ktoré sú napísané v uznesení o vznesení obvinenia, ale ktoré sa tak nestali,“ zdôraznil Erdős.

Spontánna výpoveď Moniky Jankovskej sa podľa jej advokáta už skončila, nasledovať budú otázky vyšetrovateľov. Výsluch sa tak môže skončiť až neskoro popoludní. Podľa Erdősa nie je vylúčené, že bude pokračovať aj vo štvrtok.

„Moja klientka využila svoje právo a vypovedá. Po skončení dnešného výsluchu sa vyjadrím jasne k tomu, čo odznelo v rámci jej výsluchu. Samozrejme, nechcem tu viesť ,online prenos‘ k tomu, čo vypovedá. Môžem potvrdiť, že sa rozhodla vypovedať, a bližšie poskytnem neskôr tie informácie, ktoré budem môcť poskytnúť, pretože sme v neverejnom konaní,“ doplnil Erdős.

Premiér: Opička sa priznala

Monika Jankovská je stíhaná pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

Na priznanie Jankovskej už reagoval aj premiér Igor Matovič (OĽaNO). „Opička sa priznala. Snaha nebola márna,“ uviedol. Opičkou, ktorá plní jeho vôľu, totiž Jankovskú označoval odsúdený podnikateľ Marian Kočner.

Matovič pred voľbami ostro vystupoval proti Jankovskej po tom, ako sa prevalila jej komunikácia s Kočnerom. „Opička, kľud, skončíš v base,“ odkázal Matovič vlani Jankovskej, ktorá v tom čase zastávala funkciu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti. Nominovaná bola stranou Smer.

(TASR, ste)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články