Na strednom Slovensku hlásia rozsiahle výpadky elektriny

Hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš informoval, že bez elektriny je viac ako 3-tisíc odberných miest. Najzasiahnutejšími regiónmi sú horné Považie a Kysuce.

Mochovce. FOTO TASR - Lukáš Grinaj Mochovce. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

„Vplyvom silného vetra a výdatných dažďov vznikla na strednom Slovensku energetická kalamita. Elektrinu nemá momentálne približne 3 150 domácností. Poruchy vyradili z prevádzky takmer 70 trafostaníc,“ konštatoval Gejdoš s tým, že energetici riešia poruchy na ôsmich vedeniach vysokého napätia. Na úrovni nízkeho napätia evidujú skoro 40 lokalít s prerušenou dodávkou elektriny.

Najkomplikovanejšia situácia je podľa jeho slov v okresoch Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Elektrina však nejde aj niektorým obyvateľom v okrese Žiar nad Hronom. Výpadky spôsobili štandardne najmä vyvrátené stromy a polámané konáre, ktoré skončili na vzdušných vedeniach. Na mnohých miestach pretrhali vodiče, poškodili stĺpy a konzoly.

„Elektrikári zo SSD intenzívne pracujú, aby všetky zasiahnuté vedenia čo najskôr sprevádzkovali a obnovili dodávku pre všetky odberné miesta. Opravy v ťažko prístupnom teréne im však komplikuje rozmočený terén,“ dodal hovorca s tým, že dĺžka opráv bude závisieť od rozsahu poškodenia jednotlivých vedení a od ich prístupnosti.

(tasr)


Turisti znovu objavili čaro vodných nádrží na východe – Zemplínskej šíravy a Domaše. Domáci vždy prichádzajú s niečím novým, čo hostí zaujme. Rozvoj lokalít a návštevnosť im môžu závidieť prevádzkovatelia aj iných slovenských rekreačných lokalít.
Prejsť na článok
Vojna v Gaze narušila tradičné oslavy sviatkov, pričom Palestínčania čelili obmedzeniam prístupu k posvätným miestam.
Prejsť na článok
Mediálna obhajoba čurillovcov zo strany Štefana Hamrana naráža na mnohé fakty, ktoré sa rozhodol účelovo prehliadať a zavádzať tak verejnosť dezinformáciami. Tvrdenie o neexistencii jediného dôkazu preukazujúceho vinu vyšetrovateľov pritom nie je jediný preukázateľný výmysel.…
Prejsť na článok