Videoherný dizajnér Vávra: Kým som sa nevyjadroval k politike, bol som miláčikom médií

Svetové médiá nás označili za najväčších rasistov bez toho, aby sa nás na čokoľvek spýtali, hovorí o svojej skúsenosti svetoznámy videoherný dizajnér a aktivista za slobodu slova Daniel Vávra.

profimedia-0614099260 Daniel Vávra. Foto: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia'

Minulý týždeň som sa v Prahe zúčastnil na odovzdávaní cien za slobodu prejavu, ktoré organizovala Společnost pro obranu svobody projevu. Jej spoluzakladateľom a najviditeľnejšou tvárou je Daniel Vávra, videoherný dizajnér a autor svetoznámych titulov ako Mafia či Kingdom Come: Deliverance. Ako prvého som však na podujatí stretol Roda Drehera, spisovateľa bestsellerov a osobného priateľa novozvoleného amerického prezidenta JD Vancea. Dreher, s ktorým sme sa v Štandarde nedávno rozprávali, ma požiadal, aby som ho Vávrovi predstavil. Páni si podľa očakávaní rozumeli, pričom diskusia sa čoskoro zamerala na vyhliadky Donalda Trumpa dosiahnuť v Spojených štátoch zmysluplnú a trvalú zmenu. Vávra vyslovil domnienku, že Trump má šancu byť strojcom americkej podoby Nežnej revolúcie. Dreherovi sa Vávrova myšlienka páčila a požiadal ho, aby ju vyslovil na video. Odkaz vzápätí poslal JD Vanceovi, ktorý si hneď našiel čas na reakciu. „To je od neho veľmi milé. Boh mu žehnaj a tebe tiež!“ odpísal budúci americký viceprezident. Následne vznikol tento rozhovor.

Ako sa z herného dizajnéra stane aktivista za slobodu slova?


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Kliknite na tlačidlo Poslať email a obdržíte odkaz na registráciu. Tým súhlasíte s obchodnými podmienkamiochranou súkromia.