Ak chcete vedieť, čo je LGBT hnutie

Marshall Kirk a Hunter Madsen navrhli stratégiu pre hnutie LGBT ešte v roku 1989 v knihe s názvom After the Ball. Nájdete tam všetko, čo dnes poznáme z uplynulých rokov. Aj o tom je nová kniha, o ktorej píše Vladimír Palko.

Prvý Gay Pride na Taiwane Ilustračné foto: TASR/AP

Hnutie LGBT sa stalo už dávnejšie hnutím, ktoré uskutočnilo nevídanú morálnu revolúciu v takmer celom priestore Západu západne od nás. Keď používam slovu morálna, mám na mysli, že hnutie doslova vymenilo kresťanskú morálku, ktorou sa riadila Európa takmer dve tisícročia, za morálku antikresťanskú. Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu Obraňujme Vyšší zákon, ktorú napísal kolektív autorov spolupracujúcich s Americkou spoločnosťou na obranu tradície, rodiny a vlastníctva. Knihu vydalo v tomto roku Vydavateľstvo  Slovakia Christiana.

Slovenský čitateľ sa mohol oboznámiť s touto problematikou útržkovito, predkladaná kniha je však najucelenejším dielom, aké je na Slovensku k dispozícii. Kniha vyšla v USA už v roku 2004, keď bolo LGBT hnutie už veľmi rozvinutou silou, politicky napredujúcou, ale ešte zďaleka nie víťaznou z hľadiska všetkých svojich cieľov. V roku 2004 sa konali prezidentské voľby, v ktorých prezident George Bush obhajoval svoj prezidentský úrad a republikáni počas volieb vo dvadsiatich štátoch USA organizovali aj referendum o manželstve. V každom z týchto dvadsiatich štátov voliči rozhodli, že manželstvo je výhrade zväzok ženy a muža.

Napriek tomu je kniha stále rovnako užitočnou. Vysvetľuje rétoriku, psychológiu, nátlakové metódy LGBT hnutia, ktoré sa používajú dodnes a budú sa používať i v budúcnosti, a podobne tu stále bude potreba používať protiargumenty.  

Užitočné je tiež pri čítaní uvedomiť si, že za ďalšiu dekádu od svojej porážky v roku 2004 dokázalo LGBT hnutie dosiahnuť rozhodujúce víťazstvo na Najvyššom súde v roku 2015 v kauze Obergefell a dosiahnuť tak zmenu definície manželstva.

Kniha je určená najmä kresťanom. Jednak preto, lebo kultúra LGBT je antitézou kresťanskej kultúry,  a jednak samo kresťanské prostredie, kresťanské cirkvi a ich učenie o homosexualite sa zoči-voči LGBT hnutiu otriasajú, čo dáva vzniknúť oxymoronu „liberálne kresťanstvo“. Užitočná však môže byť každému, napríklad i sekulárnym ľuďom, ktorí pochopili tyranský rozmer LGBT hnutia a cítia potrebu čeliť mu.

Prejdime k obsahu knihy.

História, taktika, štruktúra, psychológia, ciele, mytológia LGBT hnutia

Kniha má tri časti. Prvá časť sa zaoberá koreňmi hnutia v sexuálnej revolúcii 60. rokov a kladie dôraz na ideovú líniu – od rozumu k citu, potláčajúcemu rozum (nájdete tu zaujímavé odkazy na romantizmus 19. storočia), následne od citu k zmyslovému pôžitku. Potláčanie rozumu (a teda objektívnej pravdy) je jedným z kľúčových prostriedkov LGBT hnutia.

Na príbehu Harryho Haya, komunistu a zakladateľa spoločnosti Mattachine, ukazuje začiatky štruktúrovania homosexuálneho hnutia, ako i spätosť s neomarxizmom.   

Opisuje hnutie ako sieť, ktorá preniká do médií, školstva, politiky, zákonodarstva, snaží sa reformovať náboženstvá v zmysle ich akceptácie homosexuálneho správania, prerastá z národnej úrovne na medzinárodnú a preukazuje schopnosť postarať sa o svoje financovanie.

Značná pozornosť je venovaná knihe dvoch LGBT stratégov Marshalla Kirka a Huntera Madsena s názvom After the Ball (Po bále) z roku 1989, ktorá obsahuje stratégiu hnutia. Patrí k nej motivovanie presvedčených stúpencov, oklamanie a zmätenie nerozhodnutých, ktorým treba homosexuálov stále vykresľovať ako obete väčšiny, a, samozrejme, démonizácia odporcov. Nevedno, koľkí aktivisti LGBT Kirkovu a Madsenovu knihu čítali, ale podľa stavu, v ktorom sa Amerika nachádza, tak určite mnohí. Výsledky v knihe opísanej stratégie totiž dnes vidíme všade. Najmä odporcovia LGBT hnutia nech si nerobia ilúzie, čo ich čaká. Bude vyrábaný ich imidž nenávistníkov a homofóbov, všetok ich odpor bude považovaný len za výsledok nenávisti, nie rozumu.

Súčasťou stratégie je i predstieranie a lživé mýty. Napríklad mýty, preháňajúce o percente, ktoré tvoria homosexuálne orientované osoby v rámci populácie. Predstieranie, že každá nasledujúca požiadavka hnutia je už vlastne posledná, pričom len čo je splnená, tak je nastolená ďalšia. Tak po splnení požiadavky schváliť registrované partnerstvá prišla požiadavka „manželstiev“. 

Zaujímavá je pasáž o homosexuálnej spiritualite. Časť elít LGBT hnutia v dôsledku prirodzenej túžby človeka po duchovne dochádza k vlastnej spritualite hnutia, ktorá je však novopohanská a až drásavo antikresťanská.

Polemika

V druhej časti autori prechádzajú k polemike a snažia sa jednotlivé tvrdenia a prístupy LGBT vyvracať protiargumentmi. Niekedy je protiargumentácia špecificky kresťanská, niekedy na základe rozumu bez kresťanskej špecifickosti. Všeobecne rozumovou je argumentácia poukazovaním na neutešený život praktizujúcich homosexuálov vzhľadom na ich zdravotné problémy, psychické problémy s depresiou, samovražednosťou a pod.  Tieto fakty sú v príkrom rozpore s LGBT propagandou.

Odhaľujú sa rôzne nevedecké mýty, napríklad ten o homosexuálnom géne a pod.  

Za najdôležitejšiu v tejto časti považujem argumentáciu autorov v prospech spätosti rozumu a skutočného súcitu. Tak ako sa celou LGBT propagandou ako červená niť tiahne naratív o potrebe súcitu, v skutočnosti falošného, voči homosexuálom, tak sa musí v našej protiargumentácii potvrdzovať, že skutočný súcit je založený na rozume a že popretie rozumu vedie tých, čo uveria LGBT propagande, do nebezpečenstva. Ak pomáhame človeku na nesprávnej ceste, pravý súcit a pravé porozumenie mu nepreukazujeme.

Téma kritiky falošného súcitu, založeného na odmietnutí rozumu, je totiž viditeľná v modernej spoločnosti nielen v LGBT propagande. Je prítomná vo verejnej diskusii aj v mnohých iných oblastiach. Je doslova ústredným motívom krízy moderného filozofického prístupu k človeku a životu.

Obrana viery

Tretia časť knihy je reakciou na fakt, že LGBT ideológia už dávno vo svojom „Gramsciho pochode“ prepochodovala cez médiá, univerzity, politické strany a teraz už klope na brány kresťanských cirkví vrátane katolíckej. Preto autori doslova bránia kresťanskú vieru pred falošnými pokriveniami týkajúcimi sa biblického chápania homosexuality.

Autori postupne vysvetľujú, čo hovorí Starý zákon, Nový zákon, cirkevní otcovia a učitelia, významní pápeži a svätci vrátane najnovších pápežských dokumentov 21. storočia. Áno, ani v katolíckej cirkvi nie sú dnes samozrejmosti samozrejmými a treba ich vysvetľovať samotným katolíkom.

Záverom

Ak by som mal knihe niečo vyčítať, tak len drobnosti. Autori používajú termín „homosexuál“ nie na osobu, ktorá pociťuje náklonnosť k rovnakému pohlaviu, ale výlučne na osoby, ktoré podľa takejto náklonnosti aj žijú. Takéto spresnenie je v poriadku. Možno však môže u čitateľa vzniknúť dojem, že všetky osoby, ktoré žijú podľa svojej náklonnosti k rovnakému pohlaviu, sú priaznivcami LGBT hnutia. Nie je to však tak. Je nemálo homosexuálov, ktorí tak žijú, avšak s cieľmi a metódami LGBT hnutia sa nestotožňujú, dokonca sú jeho kritikmi.

V Amerike LGBT hnutie zvíťazilo, v západnej Európe tiež. A nielen zvíťazilo, ale sa rozvíja do ďalších štádií v roku 2004 ešte netušených. V strednej Európe ešte nezvíťazilo. Vzdávať sa nemieni. Ideového protivníka treba poznať. Nadácii Slovakia Christiana patrí za vydanie knihy vďaka. 

Kolektív autorov American Society for the Defense of Tradition, Family and Property: Obraňujme Vyšší zákon, Vydavateľstvo Slovakia Christiana, 244 strán, Trnava 2020


Elektrická energia patrí medzi tie energie, ktoré budú nielenže čoraz vzácnejšie, ale zrejme aj ich cena porastie. Na Slovensku sa elektrická energia vyrába najmä v jadrových elektrárňach, ale aj vo vodných či pomocou slnečných kolektorov.…
Prejsť na článok
Niektorí hendikepovaní sa mi ozvú priamo s myšlienkou, že už nevládzu a chcú si vziať život, opisuje psychologička Erika Mezzeyová. Volať vtedy políciu nemá zmysel, oveľa dôležitejšia je komunikácia s daným človekom a úprimný záujem…
Prejsť na článok
Dosah konsolidačného balíčka najviac zaujíma rodiny. K celkovému poklesu v disponibilných príjmoch pre priemernú rodinu ročne najviac prispejú zmeny, ktoré nesporne patrili v poslednom období k tým najdiskutovanejším – úprava rodičovského dôchodku, zmeny v DPH…
Prejsť na článok