Jaroslav Slašťan: Medveď beží rýchlejšie ako Usain Bolt

Jaroslav Slašťan. Foto: archív Jaroslava Slašťana

Ľudia medveďom páchnu, majú sedemkrát lepší čuch ako tie najlepšie psy. Stále sú to však šelmy, ktoré sa riadia inštinktom. Rozhovor s Jaroslavom Slašťanom, vedúcim zásahového tímu pre medveďa hnedého.

Jaroslav Slašťan má medvede rád, vidieť to na iskre v jeho oku. Rozumie im a vie o nich fascinujúco rozprávať. Poznáme sa už dlhšie, ale len cez mail. Keď sme sa minulý týždeň stretli na odovzdávaní cien Fra Angelica, kde bol jedným z ocenených, o medveďoch rozprával tak pútavo, že by som ho dokázal počúvať celý večer. Dohodli sme si rozhovor a keď potom prišla smutná správa o ľudskej obeti, ktorú zabil medveď, nedalo sa inak a rozhovor sme urýchlili. Zdržalo ho len to, že pán Slašťan musel vyraziť na zásah.

Jaroslav Daniška

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]